Product Description
- Trampoline Pads fit for all 12 foot, 14 foot and 15 foot round trampoline.
It is really suitable for outdoor activities.
MATERIAL
Environmental friendly material protects you from hazardous substances.
â—‡ Interiors: EPE foam, 12mm thick extra foam padding, with a more reliable extended edge.
with the springs or the trampoline frame and reduce the risk of serious injury.
SPECIFICATION
The diameter of trampoline pad: 12/14/15 FT
The width of trampoline pad: 11.8 inch
The thickness of trampoline pad: 0.6 inch