(6 pcs) 50PAR20/NFL 50W PAR20 Narrow Flood Halogen 120V Light Bulbs
Product ID: B005HRCARM Condition: New
Sold Out
Product Description
  • 50 Watt PAR20
  • 120/130 Volt
  • Halogen Narrow Flood Refector
  • 5000 hours at 120 volt, 2500 hours at 130 volt
  • Outdoor & Indoor use
Watts, 50 - Bulb Type, Par20 - Base, Medium Screw E26 - Length, 3.30" - Width, 2.5" - Volts, 120/130 - Life Hours, 5000/2500 - Beam Spread, Flood 25°.