Aluratek 10” Distressed Wood Digital Photo Frame with Auto Slideshow, 1024 x 600 (ADPFD10F), 10" Wood Border, 10 Inch, Non-WiFi
Product Description
- 💝 Gift of Timeless Memories: Give the gift of nostalgia and connection with the Aluratek 10” Distressed Wood Digital Photo Frame. It's more than just a frame—it's a portal to cherished moments and shared stories that will be treasured for years.
Aluratek 10 inch Distressed wood digital photo frame is a wonderful way to bring your treasured memories to life with incredible image clarity in rich and vibrant colors on the true color LCD panel at 1024 x 600 resolution at an ideal 16: 9 aspect ratio. The functional and stylish frame makes a great addition to any room of your house or office. Aluratek Digital photo frames make a great gift for grandparents, moms and just about anyone who would like to SHARE in your families most memorable moments. Display photos from your most recent vacation, graduations, anniversaries and birthdays and relive them over and over again.