American Standard 9024001EC.020 Decorum Wall-Hung Bathroom Sink With Center Hole Only, White
Product ID: B06X6BQJ4T Condition: New
Available in other options.
Variations
R 15,299
includes Duties & VAT
Delivery: 10-20 working days
Ships from USA warehouse.
Secure Transaction
VISA Mastercard payflex ozow
Product Description
  • Wall-hung sink made of vitreous china with center hole only
  • Recessed self-draining deck with minimal backsplash
  • For Concealed arm or wall support (wall hanger included)
  • ADA and craftsmanship compliant
  • Bowl sizes: 354mm (13-15/16") wide, 325mm (12-13/16") front to back, 127mm (5") deep
The decorum wall-hung bathroom sink is 20 inch x 18 inch made with vitreous china and includes our innovative EverClean surface to help fight off grime keeping your sink cleaner, longer. Available with rear overflow or less overflow and recessed self-draining deck with minimal back splash. Concealed arm or wall support (wall hanger included). the decorum wall-hung bathroom sink is both ADA and craftsmanship Compliant.