Product ID: B000FH88J8 Condition: New
Payflex: Pay in 4 interest-free payments of R153.75. Read the FAQ
Available in other options.
Variations
R 615
includes Duties & VAT
Delivery: 10-20 working days
Ships from USA warehouse.
Secure Transaction
VISA Mastercard payflex ozow
Product Description
  • Great for storage of backpacks, robes, towels, coats, and more
  • Weight capacity is 35 lbs. when mounted into solid wood studs or when wall anchors are used
  • Overall dimensions, when mounted, (HxWxD): 3.07" x 1.77" x 1.50"
  • Installation instructions and hardware included
3" x 1.5" x 1.75", Venetian bronze, coat & hat hook with round base. The product is manufactured in china. Easy installation and easy handling.