CDN Ovenproof Meat Thermometer – Glow Dial | ProAccurate® | Waterproof | 2" Dial | For Roasting, Poultry, Beef | Recalibratable | Easy-Read | IRM200-GLOW
Product ID: B00CD5NI0E Condition: New
Payflex: Pay in 4 interest-free payments of R314.50. Read the FAQ
Available in other options.
Variations
R 1,258
includes Duties & VAT
Delivery: 10-20 working days
Ships from USA warehouse.
Secure Transaction
VISA Mastercard payflex ozow
Product Description
  • Extra-large 2-inch dial features a Glow-in-the-Dark Dial
  • Measurement Range: 120 to 200 F/50 to 100 C
  • Perfect for professional results with meats and poultry
  • Durable laboratory-quality glass lens-ovenproof and waterproof
  • Features a glow-in-the-dark dial that makes it easy to see in the oven
  • Large 2 inch dial-5 year limited warranty
Technical Specifications
Country
USA
Brand
CDN
Manufacturer
CDN
Binding
Kitchen
PartNumber
IRM200-GLOW
Model
IRM200-GlOW
Color
Black
IsAdultProduct
Height
3
Length
5.5
Weight
0.15
Width
3
Size
2" Dial - Black