Circle - 25-Pack of Daylight Linear Fluorescent T8 Bulbs F32T8/SP865, 32W, 6500K, 48 inches
Product ID: B07JFRW95P Condition: New
Payflex: Pay in 4 interest-free payments of R1,570.00. Read the FAQ
Available in other options.
Variations
R 6,280
includes Duties & VAT
Delivery: 10-20 working days
Ships from USA warehouse.
Secure Transaction
VISA Mastercard payflex ozow
Product Description
  • Bulb Specifications: These fluorescent bulbs, model number F32T8/SP865, come in case of 25. Using 32 watts it gives 2700 Lumens of light. It is a bright daylight color, 6500K. The bulbs are tubular, measuring 48" long.
  • Easy & Quick Install: These linear bulbs come with 2 pins at each end so that you can just pop it into the socket and twist it into place. Easy to install and immediately lights up the area so that you can enjoy the light again.