DIGOO DG-UA10 Universal Charger Travel Adapter for AC/DC3-12V Household Electronics, Multi Voltage Switchable Power AC Adapter Supply, 18W 3V 4.5V 5V 6V 7.5V 9V 12V, US Adapter+10Tips+ Micro USB Plug+
Product Description
Model:DG-UA10 3-12V Universal Muti-Voltage AC/DC Switching Power Adapter
Size: 92mm x 46mm x 36mm / 3.7" x 1.8" x 1.4"
Efficiency:>80%(TYP)
Input Voltage:AC 100V-240V
Input Current:2.0A
Output Voltage:DC 3V / 4.5V / 5V / 6V / 7.5V / 9V / 12V
Output Current:2.0A max
Weight:250G
Feature :
- FULL PROTECTION
Protect Voltages / Over Current / Short Circuits / Over Temperature.
- NO BATTERY NEED
This universal adapter replaces a box full of batteries.
- SAVE YOUR SPACE
One adapter can replace a lot chargers
- MORE SELECTION :
This DG-UA10 adapter includes10 DC tips which are compatible with most polular AC/DC products
such as pedals, effects, battery chargers, wireless receivers, printers, game consoles, Security Product, Routers, Digital Product, printers, LED Strip Lights, USB Charging Camera, Smart phones, 3V to 12V Small Home Electronics, etc..