Schluter Ditra-Heat-E-HK Electric Floor Heating Cable Kit with Temperature Sensors - Ideal for Interior Tile Floors - Minimal EMF, Twisted Pair Cables, 120V, 70.5 Feet - DHEHK12021
Product ID: B010GSFQ8Q Condition: New
Available in other options.
Variations
R 12,822
Product Description
  • Energy Efficient - Equipped with 120 V, tailored to your specific installation requirements, enhancing energy efficiency and cost savings.
Additional benefits include:
  • 3-stud spacing (generates 12.75 Watts per square foot)
  • Low construction height (Cable thickness = 4.8mm)
  • Significantly reduced installation time. No self-leveler required!
  • 120V and 240V options available in a variety of lengths
Unknown Binding
ItemPartNumber
DHEHK Heating Cable
Model
DHEHK12021
Color
Silver
Size
DHEHK12021 120V (21.3 Ft2) 270W