E-Projects 10EP51210K0 10k Ohm Resistors, 1/2 W, 5% (Pack of 10)
Product ID: B0185FKB0K Condition: New
Payflex: Pay in 4 interest-free payments of R130.25. Read the FAQ
R 521
includes Duties & VAT
Delivery: 10-20 working days
Ships from USA warehouse.
Secure Transaction
VISA Mastercard payflex ozow
Product Description
  • 1/2 Watt
  • 5% tolerance
  • Flame Retardant Coating
  • Stiff 21 gauge leads (0.028 inches, 0.70 mm) perfect for solderless plug-in breadboards
  • Carbon Film
10 each 10k ohm resistors. 1/2 watt. 5% tolerance. Flame retardant coating. Lead free & RoHS Compliant. Cut tape packaging.
Technical Specifications
Country
USA
Brand
E-Projects
Manufacturer
E-Projects
Binding
Misc.
PartNumber
10EP51210K0
Model
A-0005-D03
Height
2
Length
3
Width
0.25
ReleaseDate
2017-05-15T00:00:01Z
Size
10k Ohm