E-Projects 10EP5121K50 1.5k Ohm Resistors, 1/2 W, 5% (Pack of 10)
Product ID: B0185FK57O Condition: New
Payflex: Pay in 4 interest-free payments of R129.50. Read the FAQ
R 518
Product Description
  • 1/2 Watt
  • 5% tolerance
  • Flame Retardant Coating
  • Stiff 21 gauge leads (0.028 inches, 0.70 mm) perfect for solderless plug-in breadboards
  • Carbon Film
10 each 1.5k ohm resistors. 1/2 watt. 5% tolerance. Flame retardant coating. Lead free & RoHS Compliant. Cut tape packaging.
Misc.
ItemPartNumber
10EP5121K50
Model
A-0005-C11
ReleaseDate
2017-05-15T00:00:01Z
Size
1.5k Ohm