E-Projects 10EP5122K20 2.2k Ohm Resistors, 1/2 W, 5% (Pack of 10)
Product ID: B0185FKB2S Condition: New
Payflex: Pay in 4 interest-free payments of R130.00. Read the FAQ
R 520
Product Description
  • 1/2 Watt
  • 5% tolerance
  • Flame Retardant Coating
  • Stiff 21 gauge leads (0.028 inches, 0.70 mm) perfect for solderless plug-in breadboards
  • Carbon Film
10 each 2.2k ohm resistors. 1/2 watt. 5% tolerance. Flame retardant coating. Lead free & RoHS Compliant. Cut tape packaging.
Misc.
ItemPartNumber
10EP5122K20
Model
A-0005-C13
Size
2.2k Ohm