E-Projects 25EP514100K 100k Ohm Resistors, 1/4 W, 5% (Pack of 25)
Product ID: B0185FCGEY Condition: New
Selected Option: 25
Variations
Sold Out
Product Description
  • 1/4 Watt
  • 5% tolerance
  • Flame Retardant Coating
  • Stiff 24 gauge leads (0.022 inches, 0.55 mm) perfect for solderless plug-in breadboards
  • Carbon Film
25 each 100k ohm resistors. 1/4 watt. 5% tolerance. Flame retardant coating. Lead free & RoHS Compliant. Cut tape packaging.