E-Projects 25EP514220R 220 Ohm Resistors, 1/4 W, 5% (Pack of 25)
Product ID: B0185FC0OK Condition: New
Payflex: Pay in 4 interest-free payments of R130.25. Read the FAQ
Selected Option: 25
Variations
R 521
includes Duties & VAT
Delivery: 10-20 working days
Ships from USA warehouse.
Secure Transaction
VISA Mastercard payflex ozow
Product Description
  • 1/4 Watt
  • 5% tolerance
  • Flame Retardant Coating
  • Stiff 24 gauge leads (0.022 inches, 0.55 mm) perfect for solderless plug-in breadboards
  • Carbon Film
25 each 220 ohm resistors. 1/4 watt. 5% tolerance. Flame retardant coating. Lead free & RoHS Compliant. Cut tape packaging.