EVGA 210-GQ-0750-V1 750 GQ, 80+ GOLD 750W, Semi Modular, EVGA ECO Mode, 5 Year Warranty, Power Supply, Black
Product ID: B017HA3RGE Condition: New
Available in other options.
Variations
Sold Out
Product Description
  • 80 Plus Gold certified, with 90 percent (115VAC) / 92 percent (220VAC to 240VAC) efficiency or higher under typical loads; Operating Temperature 0 degree to 50 degree Celsius
  • Heavy duty protections, including OVP, UVP, OCP, OPP, SCP, and OTP
Technical Specifications
Country
USA
Brand
EVGA
Manufacturer
EVGA
Binding
Personal Computers
PartNumber
210-GQ-0750-V1
Model
210-GQ-0750-V1
Warranty
Product: 5 years warranty; Parts and labor: 5 years Limited warranty
Color
Black
IsAdultProduct
Height
3.35
Length
6.5
Weight
Width
5.91
ReleaseDate
2016-11-08T00:00:01Z
Size
750W