ExpertPower EXP1250-12V 5Ah Rechargeable SLA Battery for Security System, UPS, Garage Door Opener Replacement, Fire Alarm Batteries, Sealed Lead Acid, 12V Battery Backup
Product ID: B0010Z4MDK Condition: New
Payflex: Pay in 4 interest-free payments of R412.00. Read the FAQ
Available in other options.
Variations
R 1,648
includes Duties & VAT
Delivery: 10-20 working days
Ships from USA warehouse.
Secure Transaction
VISA Mastercard payflex ozow
Product Description
  • Battery Type: 12V 5Ah/20hr sealed lead acid design with AGM structure that supports steady output for long backup needs. Check dimensions: 3.54" x 2.76" x 3.98" (total height: 4.21" with terminals)
  • User-Friendly: Our 12V rechargeable battery with F1 terminals fits most standard control panels, provide reliable backup for devices like house alarm battery, ride on toy replacement battery, trailer battery, and many devices that require 12v 5ah agm battery.