Product ID: B076DCHRV2 Condition: New
Sold Out
Product Description
  • 5M long AVIC Connector work for Pioneer
Features : Brand New 5 Meters GPS Antenna AVIC Connector Active Gain for better signal Built-in Powerful Low Noise Amplifier Magnetic Base Compatible with almost all GPS with AVIC plug Specification: Dielectric Antenna Center Frequency 1575.42MHz¡À3 MHz V.S.W.R 1.5:1 Band Width ¡À5 MHz Impendence 50 ohm Peak Gain >3dBic Based on 7¡Á7cm ground plane Gain Coverage >-4dBic at ¨C90¡ã