Feit BPESL13T/GU24/D 13-watt Mini Twist Daylight GU24 Base 60-watt Equivalent Light
Product ID: B009MMNHZM Condition: New
Available in other options.
Variations
Sold Out
Buy in USA
Product Description
  • Lasts up to 10, 000 hours
  • 13-watt equivalent to 60-watt using 78-Percent less energy
  • 900 Lumens
  • Color/Finish: Daylight
Feit Electric Compact Fluorescent Lamp, Non-Dimmable, Series: BPESL13TGU24D, BPESL13T/GU24/D Designation, 13 W, 120 V, Twist Bulb, GU24 Base, 900 lumens, 10000 hr. Average Life, Daylight, CRI 90, 5000 K Color Temperature, 2.09 in Diameter, 3.66 in Length, Energy Star Certified, FCC Compliant, RoHS Compliant, 14% lumens Efficiency, For Table Lamps. 13-watt, Mini Twist, Daylight, GU24 Base, 60-watt Equiv.