Product ID: B07PMDMWQ5 Condition: New
Payflex: Pay in 4 interest-free payments of R1,288.50. Read the FAQ
Available in other options.
Variations
R 5,154
includes Duties & VAT
Delivery: 10-20 working days
Ships from USA warehouse.
Secure Transaction
VISA Mastercard payflex ozow
Product Description
  • Refined Power Recliner Motor Actuator Model JLDQ-1A JLDQ-11 Part
  • Power Recliner or Lift Chair Power Supply Replacement Transformer Kit (Batteries not included),
  • 2 Button Round Hand Control Handset, 4.8ft length Recliner Switch Cable
  • Motor replacement is DC motor, small mounting dimensions,easy to install
Tips: JLDQ.11.156.333K can replace JLDQ.11.156.333 and 333 A/D/E/F/I/K/M//P/Q/R/S/U/V/Z, the differences are small and not affect too much, such as speed, power force, plastic fastener, or a idle accessory cable(use to connect a vice motor) . CAN'T replace 333C/333K-1/N/O/T/W, great difference from these motors.
Technical data:
Appearance: Black(PA),silver white(aluminum)
Motor: Low-voltage DC motor(24V)
Operation frequency: On 1 min/Off 8min
Minimum install dimenson: 156 mm
Load: 1500N max
Push force:750N, Pull force:750N
Speed: 42mm/sec max
Package included :
1x Fromann Okin Refined Power Recliner Motor Actuator JLDQ.11.156.333K
1x Fromann Okin 2 Button Round Hand Control Handset with 5 pin Plug