Fugetek 12V DC Brushless Blower Cooling Fan, HT-07530D12, 75x75x30mm, 2pin, Dual Ball Bearing, Computer Fan, Multi Use, Black, US Support
Product ID: B00B2ARV22 Condition: New
Sold Out
Product Description
  • DUAL BALL BEARING: Genuine NSK or NMB balls made in Japan. Guaranteed to continuously run 50,000 hours under normal temperature. Speed: 3500 RPM. Impeller: Plastic 94V-0.
  • RATED VOLTAGE: 12 V; Noise Level : 42 dba. Lead Wire: UL Type (+):Red (-):Black
  • OPERATION TEMPERATURE: -10℃~ 70℃. Dimensions:: 75x75x30mm (2.95x2.95x1.18")
Universal 12v DC Brushless Blower Cooling Fan - Dual Ball Bearing
General Specifications:
Frame: Plastic 94V-0
Impeller: Plastic 94V-0
Lead wire: UL Type (+):Red (-):Black
Operation Temperature: -10℃~ 70℃