GE 97588 - F13DBX23/835/ECO - 13 Watt Quad-Tube Compact Fluorescent Light Bulb, 2 Pin, 3500K
Product ID: B0007DBCRK Condition: New
Payflex: Pay in 4 interest-free payments of R144.75. Read the FAQ
Available in other options.
Variations
R 579
includes Duties & VAT
Delivery: 10-20 working days
Ships from USA warehouse.
Secure Transaction
VISA Mastercard payflex ozow
Product Description
  • Color/Finish: White
  • Color Temperature: 3,500K
  • Average Lifetime: 10000 hours
  • Lumens (light output): 810
  • CRI: 82
GE, ,F13DBX23/835/ECO, 13W, CFL Plug In 2 Pin Double Biax Compact Fluorescent Replacement Bulb, GX23-2 Base, Nominal Length = 4.7", 10,000 Hours, 810 Lumens, 3500 Kelvin Color Temperature, CRI=82, Minimum Start Temperature = 25°ree. Fahrenheit, TCLP Compliant, Boxed.