GOQOTOMO SGT03 AIO 5.8G 40CH 25/50/200MW Switchable FPV Video Transmitter with Micro 600TVL Camera
Product Description
- Field of view: 120° FOV 150°DFOV
- Light weight only 5.0g, Small size with 19.50*14.00mm(L*W)
- All in one vtx + camera + antenna, plug and play, ready to fly
- Perfect for those FPV conversion projects or for a really micro build
- Output power:25mW/50mW/200mW adjustable (Set output power on 0, to avoid frequency interference)
Description:
The AIO camera is perfect for any micro FPV build, plug and play, ready to fly.
Adjustable power transmitter, perfect to save power.
Specification:
Frequency: 5.8GHz 5 bands 40 channels, with Raceband: 5658-5917MHZ
Current consumption:
250mA-510mA(25mW)
270mA-640mA(50mW)
330mA-740mA(200mW)
Input power: 3.2-5.5V
Camera resolution: 600TVL
Video system:NTSC
Mini illumination: 1 lux
Antenna: cloverleaf antenna
Antenna dimensions: 22mm X 29mm diameter
Size: 19.50*14.00mm(L*W)