Product Description
- 🔦 Precise Dual-dial Gauge-- A large dual dials gauge for reading and great precision. Sensitive pointer is precise and easy to read. Return to zero automatically with 0 to 140psi (0-10bar) measuring range. A tight connection between meter and hose achieves an accurate testing results.
Features:
0-140psi (0-10 bar) dual- dial gauge for accurate reading
A perfect match between meter and hose for great precision
Durable construction with brass fittings, hoses, and tubes
Complete set, 23 adapters, 13 hoses, aluminum tee, iron tee, and other fittings
Specially designed pressure release valve fittings ensure safety
Use it to identify and diagnose fuel supply & injection systems
Indispensable helper for drivers, quickly and easily locate the incorrect component
A solid molded case with the shockproof cover, wear-proof & hard
Portable handle on the plastic case convenient for carrying
Specifications:
Material: Copper, rubber, plastic, iron, aluminum
Overall Dimension: 17" x 15" x 4"(L x W x H)