Product ID: B011LM1CCK Condition: New
Payflex: Pay in 4 interest-free payments of R198.50. Read the FAQ
Available in other options.
Variations
R 794
includes Duties & VAT
Delivery: 10-20 working days
Ships from USA warehouse.
Secure Transaction
VISA Mastercard payflex ozow
Product Description
  • Inspirational Water Bottle: This fashionable sports water bottle features the scripture sentiment from Jeremiah 29:11 in white lettering with a white border design around the second half.
  • Convenient Hydration on The Go: A gray loop carrying handle is attached to the lid by a split ring for convenient travel. Approximately 10” high, fitting most cupholders, backpacks, and gym bags.
The "The Plans" Black Plastic Water Bottle has a 25 ounce capacity, a webbed loop for carrying and a plastic push-button, flip-top lid with a locking mechanism - simply rotate the ring to lock / unlock. The entire lid can be removed for washing. The bottle design features stylized text from Proverbs 16:3 in contrasting white. Hand Wash Only Not Suitable For Hot Beverages