Keystone KTEB-1C22-1-TP-WS Circline (Electronic) Electronic Ballast 1 Lite 22W Small case With Sockets - 120V by Keystone Technologies
Product ID: B00DLK89J0 Condition: New
Sold Out
Product Description
1 x FC8T9 ; 120V Input ; Normal Power Factor ; Rapid Start ; Sound Rated: A ; Minimum Starting Temperature: 0ºF, -18ºC ; Maximum Case Temperature: 167ºF, 75ºC ; Meets FCC Part 18 (Class B) Consumer Limits ; Transient Protection Meets ANSI/IEEE C62.41 Cat. A ; Ballast Frequency for All Listed Lamps: 20KHz-33KHz, 40KHz-50KHz ; Lamp End-of-Life Protected^^Standard Lead Lengths ; Black: 12'' ; White: 12'' ; Blue: 9'' ; Red: 9''^^Lead wires are 18 AWG 105ºC/600V, solid copper