Kichler 15PL200AZT Plus Series Transformer 200W Plus Series, Textured Architectural Bronze
Product ID: B001BA5OTU Condition: New
Available in other options.
Variations
R 12,837
includes Duties & VAT
Delivery: 10-20 working days
Ships from USA warehouse.
Secure Transaction
VISA Mastercard payflex ozow
Product Description
  • 5.5 in H x 5.75 in W x 19 in L; 18 lb
  • El core and coil configuration
  • Textured Architectural Bronze finish
  • Available in Textured Architectural Bronze and Beach finishes
  • Multi-tap connections 12V, 13V, 14V, and 15V
The Kichler 15PL200AZT Landscape Lighting Transformer 200W Plus Series in Textured Architectural Bronze brings Contemporary style. This item is 5.5"H x 5.75"W. The total wattage is 200 and the voltage is 12 volts.
Technical Specifications
Country
USA
Brand
Kichler
Manufacturer
Kichler Lighting
Binding
Tools & Home Improvement
ItemPartNumber
15PL200AZT
Model
15PL200AZT
Warranty
10 years limited.
Color
Textured Architectural Bronze
Size
200W