Kichler Pro Series Transformer 1200W in Stainless Steel, Outdoor Lighting Power Supply, 15PR1200SS
Product ID: B003U6AUHE Condition: New
Selected Option: 1200W
Variations
R 28,499
Product Description
  • ENERGY-EFFICIENT LOW VOLTAGE LANDSCAPE TRANSFORMER: 17.5" H x 8" W x 7" L unit with toroid core design that saves energy, operating 10% more efficiently than traditional El-type cores while running cooler, quieter, and smoother.
  • RELIABLE 12V POWER SUPPLY: Designed as a durable low voltage transformer for landscape lights, this 12 volt power supply ensures steady performance for outdoor lighting systems with reduced vibration and no humming.