LG 86UR640S9UD 86" Smart LED-LCD TV - 4K UHDTV - TAA Compliant
Product ID: B09PQ6R759 Condition: New
R 95,358
includes Duties & VAT
Delivery: 10-20 working days
Ships from USA warehouse.
Secure Transaction
VISA Mastercard payflex ozow
Product Description
  • The gigantic 86" screen size produces clear visual no matter from how far it is watched
  • 16:9 aspect ratio to display content on full screen
  • 120 Hz refresh rate to enjoy action-packed movies, sports and 3D games with no motion blur
  • Direct LED lighting offers a brighter picture result
Technical Specifications
Country
USA
Brand
LG
Manufacturer
LG COMMERCIAL TV
Binding
Electronics
PartNumber
86UR640S9UD
Model
86UR640S9UD
Warranty
Information Not Available
Color
Information Not Available
Height
9
Length
83.3
Weight
99.6
Width
47.9
ReleaseDate
2022-05-27T00:00:01Z
Size
43.5" x 75.9" x 2.4"