MILLION PARTS Set of 2 15" Trailer Tires Rims ST205/75D15 Tire Mounted (5x4.5) Bolt Circle White Spoke Trailer Wheel With Bias Black
Product ID: B072JK5PD1 Condition: New
Sold Out
Product Description
  • 2 tires included, Bolt Pattern: 5 lugs on 4.5", Rim Diameter: 15", Rim Width: 6" ,Tire Size: ST205/75D15, Tire Load Range: C = 6 Ply Construction
  • Fit for Trailer Only, Not for other vehicular use
  • Built-in rim endows the tire with great strength and support, so the tire won't easy deform
  • With exquisite pattern on the tire, it has great anti-slipping feature
fit for:
Tire Type: Trailer Only, Not fit for Vehicular Use
Specifications:
Tire Weight Rating: 1820 Lbs
Bolt Pattern: 5 lugs on 4.5"
Rim Diameter: 15"
Rim Finish: Painted White
Rim Width: 6"