Mighty Max Battery ML3-12 Replacement for Toro Lawn Mower # 106-8397 BATTERY-12 Volt
Product Description
- ML3-12 SLA is a 12V 3AH Sealed Lead Acid (SLA) rechargeable maintenance free battery - UL Certified
- Full One Year Warranty
Specifications:Â
Voltage: 12 Volt
Amperage: 3 AH
Chemistry: SLA, AGM
Terminal: F1
Battery Dimensions:Â
5.25 in x 2.63 in x 2.64 in