Product ID: B075VBDGD8 Condition: New
Payflex: Pay in 4 interest-free payments of R174.25. Read the FAQ
Available in other options.
Variations
R 697
includes Duties & VAT
Delivery: 10-20 working days
Ships from USA warehouse.
Secure Transaction
VISA Mastercard payflex ozow
Product Description
  • AH phone belt clip fits with Otterbox Defender, Battery Case, Pelican or Heavy Duty Case on - Maximum Inside Dimensions: [6.8" X3.53" X 0.7"] This is a universal case, the fit may vary. Please be sure to measure your Phone before you order, to ensure your phone will fit in the case.
*Note: This is a universal phone pouch, the fit may vary. Pouch fitting varies depending on the specific PHONE CASE used, the phone models listed on our website may not guarantee exact fitting. Please measure your Phone or Phone case before you order to ensure it will fit in our pouch. Inside Dimensions: [Length: 6.8" X Width: 3.53" X Thickness: 0.65"] Description: AccessoryHappy branded rugged canvas vertical case is made of high quality canvas with a great and stylish looking with soft interior. It has a strong metal clip and two belt loops (use vertically and horizontally). Stylish design with soft inner lining provides excellent protection from nicks, dirt and scratches. Don't worry about dropping your phone or leaving it somewhere. Clip it to your belt and you can secure your phone at all times. Package Included: 1 x Black Canvas Pouch
Technical Specifications
Country
USA
Brand
AccessoryHappy
Manufacturer
AccessoryHappy
Binding
Unknown Binding
ItemPartNumber
B075VBDGD8
Model
Color
Black
Size
Large (6.8 X 3.5 X 0.75 in)