Nite IZE GLS12-33-2R7 Gear Loopable Rubber Twist Tie, 12-Inch (2-Pack), Neon Yellow
Product ID: B00SHBMIEA
Condition: New
Available in other options.
Sold Out
Product Description
- AVAILABLE IN A VARIETY OF COLORS + SIZES FOR ALL YOUR WRAPPING, BUNDLING, + ORGANIZING NEEDS - The 12" size is perfect for bundling, hanging, + organizing everything from workshop tools and cords to children's toys
With its strong, bendable wire interior and durable, ridged rubber exterior, nite ize gear tie 12" loop able twist ties grip, wrap, and secure most smaller items like charge cords, USB cords, and headphone cords - hundreds of times in hundreds of ways. Specifications:- Dimensions: 12.4" x 0.5" x 0.3"- weight: 0.2 oz.- color: Neon yellow- quantity: 2 per package.