Windowless Portable Air Conditioners, 35’’ Cooling Tower Fan w/Remote, 7H Smart Timer & 70° Swing, 1.2L Water Tank With 3 Ice Packs, Ductless Air Cooler For HomeBedroomOffice
| Country | USA |
| Brand | Patriot Memory |
| Manufacturer | Patriot Memory |
| Binding | Personal Computers |
| ItemPartNumber | PVB48G300C6K |
| Model | PVB48G300C6K |
| Color | BLACK |
| ReleaseDate | 2019-08-13 |
| Size | 8GB (2x4GB) 3000Mhz |
| UnitCount | 1 |
| UPCs | 814914026120 |
| EANs | 0814914026120 |