PHYLINK 1080P Bullet Waterproof Outdoor IP Network Camera, PLC-335PW 4mm Lens
Professional Home Security Solution
The PHYLINK Bullet offers exceptional video quality and audio, whether at home or in the office. you can keep a watchful eye on your home or business at any time and from anywhere.
Real waterproof with IP66 Certificate, easier installation around your house, indoor or outdoor.
Fully compatible connectivity works over Wi-Fi, Ethernet, or Power over Ethernet (PoE) 802.3af.
Fast and easy setup
Simply scan, connect, and See What you want!
View your camera online Within minutes. With the P2P Server Technology, no complicated port mapping or DDNS settings needed.
It's very simple and smooth.
Key Features
- Rated to IP66 for outdoor use.
- 1080P HD video, License Plate Recognition in 30ft.
- Windows & Mac compatible, Free viewing software for PC.
- Free Apps for iOS and Android, view and hear remotely from anywhere.
- Infrared night vision to 8 meters.
- Automatic IR filter for true day/night video.
- Built-in Micro SD DVR (SD Card not included, supports up to 128GB).
- Motion record/alerts via Push Notifications/Email/FTP.
- Record to NAS ready, ONVIF 2.0 compatible for systems integration.
- Get more details and technical support from Phylink website.
| Country | USA |
| Binding | Electronics |
| Brand | Phylink |
| Color | White |
| EAN | 0700064668641 |
| Label | Anbash Technology Co., Ltd. |
| Manufacturer | Anbash Technology Co., Ltd. |
| ManufacturerPartsWarrantyDescription | All purchases include Phylink's 1 Year Domestic Warranty plus Lifetime Support. Enjoy peace of mind knowing that if your PLC-335PW ever stops working within a year of purchase, it will be replaced promptly from our US based operation. |
| Model | PLC-335SPW 6mm |
| MPN | PLC-335SPW 6mm |
| NumberOfItems | 1 |
| PartNumber | PLC-335SPW 6mm |
| Publisher | Anbash Technology Co., Ltd. |
| ReleaseDate | 2018-10-01 |
| Size | 1080P White +Junction Box +POE & WiFi |
| Studio | Anbash Technology Co., Ltd. |
| Warranty | one year warranty |