Product Description
- 12.5 uf / 12.5 MFD Capacitor. Replaces BOTH 370 & 440 VAC capacitors
- Can size measures 2" Wide , 4" Tall and 1.25 " thick. Operating temperature range -40 C. to +70 C/ -40F to 158F