Product ID: B00NO4O7MQ Condition: New
Payflex: Pay in 4 interest-free payments of R1,287.50. Read the FAQ
Available in other options.
Variations
R 5,150
includes Duties & VAT
Delivery: 10-20 working days
Ships from USA warehouse.
Secure Transaction
VISA Mastercard payflex ozow
Product Description
  • ✔ Add warmth and comfort to your floors with QuietWarmth Radiant Heat Mat for floating flooring! Pair with your luxury vinyl (4mm+ thick), laminate, floating engineered wood, floating tile, and more.
  • ✔ Mat operates on 120V electrical circuit. Control the operation of the heating mats with an approved thermostat (not included). We recommend selecting from our line-up of QuietWarmth Thermostats.
  • ✔ Mat size is 1'6" Wide by 10' Long. Can be cut to length.
Technical Specifications
Country
USA
Brand
QuietWarmth
Manufacturer
QuietWarmth
Binding
Tools & Home Improvement
ItemPartNumber
QWARM1.5X10F120
Model
QWARM1.5X10F120
Warranty
25 Year Limited Warranty
Color
Black
Size
1.5' x 10' - 120V