Hoover ONEPWR 4.0 Ah Max Lithium Ion Battery, Replacement Battery for Hoover ONEPWR Products, 2X Longer Runtime, Charge Status Lights, Long-Lasting Convenience
| Country | USA |
| Brand | REVOTECH |
| Manufacturer | Revotech |
| Binding | Electronics |
| ItemPartNumber | P2C5V |
| Model | P2C5V |
| Warranty | one year warranty |
| Color | PoE to Type-C Driver Black |
| Size | 5V/2.4A |
| UnitCount | 1 |
| UPCs | 746131403364 |
| EANs | 0746131403364 |
| ReleaseDate | 0000-00-00 |