JT-DC240V0250-C 24V LED Power Adapter(Input: 120V AC, 0.20A | Output: 24V DC, 0.25A), IP44 Waterproof, UL Listed Class 2 Power Supply - Replacement for Damaged Christmas/Halloween Light Transformers
Product ID: B07Y8PN6YP Condition: New
Payflex: Pay in 4 interest-free payments of R147.00. Read the FAQ
Available in other options.
Variations
R 588
includes Duties & VAT
Delivery: 10-20 working days
Ships from USA warehouse.
Secure Transaction
VISA Mastercard payflex ozow
Product Description
  • 【Compatibility Guide】Verify Before Purchase This adapter supplies 24V DC output only and is NOT compatible with 12V or other voltage devices. If you are unsure about your device's voltage requirement, please contact us via "Contact Seller" on Amazon before ordering. We can help you with technical verification to ensure a proper match.
  • 【Specifications & Use】Input/Output & Intended Use Input: 120V AC, 60Hz, 0.20A | Output: 24V DC, 0.25A. For use with 24V Christmas trees, LED string lights, and other 24V DC devices. Avoid overloading.
This UL-listed Class 2 Power Supply compatible with most Christmas trees and LED string lights, it can be a replacement to below models. JT-DC240V0250-C JT-DC240V0500-F JT-DC240V0300-D If you are looking for a replacement to your plug, and the model of your plug is not listed above. Please don't hesitate to contact us, we will do our best to assist you. 100% Satisfaction and lifetime guarantee! Input:120V~60Hz, 0.20A Output:24V 0.25A