Product ID: B002WIK9PO Condition: New
Selected Option: SharkBite 18 in
Variations
Sold Out
Product Description
  • SPECS: SharkBite water heater connectors feature a maximum working temperature of 200 degrees F and a maximum working pressure of 200 PSI; approved for gas water and electric heaters with flue vent
SharkBite 18" Flexible Water Heater Hose Connector
CUT. PUSH. DONE.
Technical Specifications
Country
USA
Brand
SharkBite
Manufacturer
Cash Acme
Binding
Tools & Home Improvement
ItemPartNumber
U3088FLEX18LF
Model
18 in.
Warranty
Limited 25 Year
Color
Silver
Size
18 in