Silverstone Technology Extreme 1000Rz Platinum 1000W SFX 4.1 Power Supply, SST-EX1000R-PM
Product ID: B0FWGJPCFZ Condition: New
R 13,991
includes Duties & VAT
Delivery: 10-20 working days
Ships from USA warehouse.
Secure Transaction
VISA Mastercard payflex ozow
Product Description
  • Standard sized SFX at 100mm deep (3.94") with flush-fitting modular connectors
  • Includes 600W PCIe Gen 5 12V-2x6 connector
  • Cybenetics Platinum certified with 24/7 continuous power output at 40℃
  • Built-in 92mm FDB fan with intelligent fan deactivation function