Toshiba MQ01ABD 1 TB 2.5" Internal Hard Drive MQ01ABD100
Product ID: B009AYVNMQ Condition: New
Payflex: Pay in 4 interest-free payments of R634.50. Read the FAQ
R 2,538
includes Duties & VAT
Delivery: 10-20 working days
Ships from USA warehouse.
Secure Transaction
VISA Mastercard payflex ozow
Buy in USA
Product Description
  • Silent-Seek Technology
  • Excellent power efficiency
  • Interface type: Serial ATA
ModelBrand: TOSHIBA
Model: MQ01ABD100
Packaging: Bare Drive
PerformanceInterface: SATA 3.0Gb/s
Capacity: 1TB
Cache: 8MB
Average Seek Time: 12ms
Average Latency: 5.55ms
RPM: 5400 RPM
Physical SpecForm Factor: 2.5"
Height (maximum): 9.5mm
Width (maximum): 69.85mm
Length (maximum): 100mm