Product Description
- 5 MFD 440 VAC Capacitor. Replaces BOTH 370 & 440 VAC capacitors
- Can size measures 2" Wide , 2.1" Tall and 1.25 " thick. Operating temperature range -40 C. to +70 C/ -40F to 158F