Tripp Lite Series U330-10M-C2C-C USB-C Extension Data Transfer Cable
Product ID: B0FZVPQ2GF Condition: New
Payflex: Pay in 4 interest-free payments of R773.50. Read the FAQ
R 3,094
includes Duties & VAT
Delivery: 10-20 working days
Ships from USA warehouse.
Secure Transaction
VISA Mastercard payflex ozow
Product Description
  • Adds 32.8 ft. to your existing USB-C connection to provide flexibility in placing devices
  • Supports USB 3.2 Gen 1 data transfer rates up to 5 Gbps: 10x faster than USB 2.0
  • USB-C PD charging port provides up to 5V to ensure stable connection
  • Recommended for laptops, Chromebooks, MacBook Pros and other USB-C devices
Technical Specifications
Country
USA
Brand
Tripp Lite series
Manufacturer
Eaton Corporation
Binding
Misc.
PartNumber
U330-10M-C2C-C
Model
U330-10M-C2C-C
Color
Black, Gray, Dual Color
Height
10
Weight
0.76
Width
7.1
Size
10" x 7.1"