Vertex VTK24370A-1 Top End Piston Kit Compatible with/Replacement For Yamaha YZ 85 2019-2024, YZ 85 Big Wheel 2022-2024 47.5 mmCylinder Diameter, 85 cc Displacement, 47.45mm Piston Diameter
Product ID: B0FQK5MRJF Condition: New
Payflex: Pay in 4 interest-free payments of R1,406.75. Read the FAQ
R 5,627
includes Duties & VAT
Delivery: 10-20 working days
Ships from USA warehouse.
Secure Transaction
VISA Mastercard payflex ozow
Product Description
  • Specs: Top End Piston Kit, Notes: Uses Vertex #24370A, Compression Ratio: STD, Cylinder Diameter: 47.500 mm, Displacement: 85 cc, Piston Diameter: 47.450mm
  • 100% New Aftermarket Top End Piston Kit built to meet OEM specifications