WAC Lighting LED-TC-EXT-144 144-Inch Extension Cable for 24V InvisiLED , Black
Product ID: B009PK8SZU
Condition: New
Payflex: Pay in 4 interest-free payments of R300.25. Read the FAQ
R 1,201
includes Duties & VAT
Delivery: 10-20 working days
Ships from USA warehouse.
Secure Transaction
VISA
Mastercard
payflex
ozow
Product Description
- Connects from the transformer to the beginning run of invisiled 24V tape light
- Can be used to easily customize your design layout
- Total run length cannot exceed transformer load
- Use when the transformer is located far away from the beginning of a run
- To be used with WAC Lighting invisiled 24V tape light including lite, Pro, Pro ii, Pro iii, and rgb color changing task & cove tape light. Standards: UL & CUL listed for Damp locations
- Use to extend the distance between the power supply and InvisiLED section.
- 144" length
- WAC Lighting Corp.
144in extension cable for invisiled 24V tape light. Connectors and accessories for WAC Lighting invisiled 24V tape light including lite, Pro, Pro II, Pro iii, and rgb color changing task & cove tape light.. connects from the transformer to the beginning run of invisiled 24V tape light. Can be used to easily customize your design layout. Total run length cannot exceed transformer load. Use when the transformer is located far away from the beginning of a run. To be used with WAC Lighting invisiled 24V tape light including lite, Pro, Pro II, Pro iii, and rgb color changing task & cove tape light. Standards: UL & cul listed for damp locations.
Technical Specifications
Country
USA
Brand
WAC Lighting
Manufacturer
WAC Lighting
Binding
Tools & Home Improvement
ItemPartNumber
LED-TC-EXT-144
Model
LED-TC-EXT-144
Warranty
Five (5) year manufacturer limited warranty.
Color
Black
Size
144"