10 Pack Crystal Clear Lense 40W Q40/G9/CL/120V G9 JCD 40 Watt 120 Volt T4 JD Type Halogen House Hold Light Bulb Hanging Pendant Accent Type Spot Down Lamp Chandelier Sconce Fixture Lighting
Product ID: B00KPFKMGC Condition: New
Selected Option: Clear Lens
Variations
Sold Out
Product Description
  • Standard G9 JCD Fit – 39mm Length - Fits all G9 fixtures with 2-loop prongs spaced 9mm apart. Works on AC 110V–130V systems.
  • Oven, Microwave, Chandeliers, Pendant, Under Cabinet, Range Hood Lighting Compatible
✓ Fully dimmable and works with all dimmer
✓ Mercury IR free for your peace of mind
Technical Specifications
Country
USA
Brand
12Vmonster
Manufacturer
12Vmonster ®
Binding
Kitchen
ItemPartNumber
G9-CL-40W-WW-120V-10P
Model
G9-CL-40W-WW-120V-10P
Color
Clear Lens
Size
10 Count (Pack of 1)
UnitCount
1
UPCs
EANs
You might also like
Simba Lighting Halogen GU10 35W Spotlight 120V MR16 with Glass Cover (6 Pack) Dimmable for NP5 Candle Warmer, Accent, Recessed, Track Lighting, 30° Beam Angle, Twist-N-Lock Base, Warm White 2700K
Simba Lighting Halogen Light Bulb G8 T4 20W JCD Bi-Pin (10 Pack) Shorter 1-3/8" (1.38") Length for Under Cabinet Puck Lights, Kitchen Hood, Landscape Lights, Desk Lamps 120V Dimmable, 2700K Warm White
G8 Light Bulbs 20Watt 120Volt Halogen Light Bulb G8 Base Bi-Pin Shorter 1-1/4" (1.55") Length 20W T4 JCD Warm White Under Cabinet Puck Lighting Replacements,10Pack
GU10 Halogen Light Bulb, MR16 Light Bulbs 120V/50W, Glass Cover & Dimmable, 500 Lumens Warm White, High Efficiency Halogen Flood Light Bulbs for Indoor (6 Pack)
SleekLighting - 13Watt GU24 Base 2 Prong Light Bulbs- UL approved-120v 60Hz - Mini Twist Lock Spiral -Self Ballasted CFL Two Pin Fluorescent Bulbs- 4200K 900lm Cool White 4pack (60Watt Equivalent)
AmazonBasics 40W Equivalent, Soft White, Non-Dimmable, 10,000 Hour Lifetime, A19 LED Light Bulb | 6-Pack