Aquatic AV 2 Channel 300W Amplifier AQ-AD300.2-Micro
Product ID: B075LV4FMN Condition: New
R 12,913
includes Duties & VAT
Delivery: 10-20 working days
Ships from USA warehouse.
Secure Transaction
VISA Mastercard payflex ozow
Product Description
  • 300 Watt Amplifier: With 300W of pure power, this compact, 2-channel amplifier packs a serious punch even in the loudest of environments.
  • High-Pass/Low-Pass Cross-Over: A built-in High-Pass/Low-Pass cross-over is adjustable from 40Hz to 400Hz and allows the output to be filtered for optimum use with a subwoofer or mid/high-range speakers.
• Class ″D″ Digital Amplifier• 2 Channel output• Electronic Cross-over• 2 Ohm and 4 Ohm stable• 300 W Max power• Waterproof