Chloe Lighting CH30B187PL Victorian Pedestal Floor Lamp
Product ID: B002FVWJ7E Condition: New
Sold Out
Product Description
  • Width: 10.5" Height: 30"
  • Uses one 100 watt A19 Med F incandescent light bulb
  • Power supply required: 120 volts
  • Rated for interior dry installation
  • Safety certification: UL (Underwriter's Laboratory) listed
CH30B187PL Features: -Table lamp.-1 Light.-Shade material: Tiffany style Copper foiled glass.-Foot stepper switch.-Indoor setting.-358 Glass pieces.-26 Cabochons.-UL approved. Construction: -Resin base / metal top construction. Specifications: -Accommodates (1) 100W Medium bulb. Dimensions: -30'' H x 10'' W, 17.6 lbs. Collection: -Tiffany collection.