Monte Carlo 3CLYR52RZWD, Clarity Flush Mount 52" White Ceiling Fan with LED Light & Remote
Product ID: B00PQZ7FTS Condition: New
Product Description
  • Dimmable
  • Premium power 153 X 18 mm torque-induction motor for quiet operation
The Monte Carlo 3CLYR52RZWD Clarity collection 52" indoor hugger ceiling fan (with wall or remote control) in Rubberized White brings Contemporary style. This fan includes Three Rubberized White Blades and the hanging height is 9.2". The voltage is 120 volts. The Monte Carlo 3CLYR52RZWD down light requires 1 bulb (included). Additional Information: Control - CT100 - Three-speed interchangable hand-held remote or wall control with full-range light dimming and reverse control
ItemPartNumber
3CLYR52RZWD
Model
3CLYR52RZWD
Color
Rubberized White
Size
52"