Monte Carlo 3CLYR42RZWD, Clarity II Flush Mount 42" White Ceiling Fan with LED Light and Remote
Product ID: B00DHC9IEW Condition: New
Product Description
  • Dimmable
  • Premium power 153 X 12 mm torque-induction motor for quiet operation
The Monte Carlo 3CLYR42RZWD Clarity II collection 42" indoor hugger ceiling fan (with wall or remote control) in Rubberized White brings Contemporary style. This fan includes Three Rubberized White Blades and the hanging height is 9.2". The voltage is 120 volts. The Monte Carlo 3CLYR42RZWD down light requires 1 bulb (included). Additional Information: Control - CT100 - Three-speed interchangable hand-held remote or wall control with full-range light dimming and reverse control
ItemPartNumber
3CLYR42RZWD
Model
3CLYR42RZWD
Color
Matte White
Size
42"